Witamy w Zielonym Lasku

Stara Papiernia położona nad rzeką Krutynią na Mazurach to czarujące miejsce, ciepły dom otwarty dla wszystkich, którzy lubią odpoczynek na łonie natury w komfortowych warunkach. Piesze wycieczki, rowerowe szlaki, kąpiele w rzece Krutyni i spływy kajakowe a wieczorem dobry domowy posiłek w przyjaznej atmosferze w nastrojowych i przepełnionych historią wnętrzach.

Cztery rzeczy, których nie znajdziesz w Starej Papierni

 1. Komarów (dzięki zaprzyjaźnionym nietoperzom, ważkom świteziankom i 14 orzechom włoskim komary omijają nas szerokim kręgiem)
 2. Telewizji i odbiorników telewizyjnych – wychodzimy z założenia, iż nośniki komunikacji zabijają komunikację międzyludzką
 3. Zegarów na ścianach – rytm dnia wytycza sama natura
 4. Typowego „kids menu” – czyli czekolady do smarowania pieczywa z utwardzonym olejem palmowym lub parówek ze znikoma ilością mięsa w mięsie

„Nie jesteśmy właścicielami pensjonatu, to jest prywatny dom, do którego przyjeżdżają ludzie podobni nam, którzy chcą poczytać książkę spoglądając na rozlewisko Krutyni, porozmawiać przy kominku, pograć na pianinie czy zjeść śniadanie delektując się ekologicznymi warzywami z naszego ogrodu, a nie z obłędem w oczach szukać TV w wyposażeniu pokoju.”

Spanie & Jedzenie

Celebrujemy śniadania, bo to najważniejszy posiłek, jest on gwarancja dobrze rozpoczętego dnia. W miarę możliwości i w zależności od sezonu na śniadania podajemy lokalne produkty, konfitury z naszej spiżarni, miód i jaja od szczęśliwych kur.
Nie prowadzimy restauracji, ale macie Państwo możliwość zamówienia obiado-kolacji. Zamówienia można składać dzień wcześniej lub danego dnia rano do godziny 10.00. W potrawach wykorzystujemy sezonowe zioła, przyprawy i warzywa z przydomowego ogródka. Najważniejsza jest dla nas zmysłowa przyjemność smakowania i dlatego wykorzystujemy między innymi regionalne produkty wysokiej jakości. Gości, którzy nie jedzą wszystkiego prosimy o poinformowanie nas o tym podczas rezerwacji.

W czasie pandemii COVID-19 nie mamy mozliwosci przygotowywania obiado-kolacji. Czekamy z utesknieniem na koniec wszelkich restrykcji. 

Do dyspozycji Gości oprócz pokoi mamy także salon, jadalnie, werandę a także ogród otaczający dom.

Każdy pokój jest inny, ma inny wystrój i kolorystykę. Stare meble, żyrandole i elementy glazury dopełniają klimatyczny nastrój pomieszczeń. Ponieważ dbamy o środowisko przy dłuższych pobytach  pościel i ręczniki zmieniamy na Państwa prośbę.

Salon ze starym, ale grającym pianinem i pięknym kaflowym piecem z manufaktury w Nakomiadach to idealne miejsce na rozmowy, lekturę czy partyjkę szachów.

Model pieca bazuje na XVIII w. piecu gdańskim z Domu Uphagena. Oryginalny piec postawiony został pomiędzy 1775 a 1779 roku na zlecenie Johana Uphagena. Piec ogrzewał pomieszczenie kantoru kupieckiego, które znajdowało się na parterze kamienicy. W jadalni zaś króluje mazurski piec wiejski z XVIII w. (Skansen w Olsztynku). Wyjątkowy przykład mazurskiej stylistyki rustykalnej o prostym i ciekawym wzorze na bazie kafli elbląskich. Ornamenty na piecu przedstawiają zioła używane niegdyś przy produkcji papieru czerpanego…

Na werandzie znajduje się kącik dla dzieci z zabawkami i książkami. W niewielkiej bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie, miłośnicy gier planszowych zarówno młodsi jak i starsi też nie powinni się nudzić.  Na miejscu dostępny jest dla Gości Internet.
W pokojach tak jak i w całym budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Pokój jednoosobowy
min. 2 doby, w czerwcu, lipcu i sierpniu min. 7 dob
190 PLN
/ doba / 1 osoba
Pokój dwuosobowy
min. 2 doby, w czerwcu, lipcu i sierpniu min. 7 dob
300 PLN
/ doba / 2 osoby
Pokój trzyosobowy
min. 2 doby, w czerwcu, lipcu i sierpniu min. 7 dob
435 PLN
/ doba / 3 osoby
Apartament rodzinny 2+1
min. 2 doby, w czerwcu, lipcu i sierpniu min. 7 dob
435 PLN
/ doba / 3 osoby
Apartament rodzinny 2+2
min. 2 doby, w czerwcu, lipcu i sierpniu min. 7 dob
500 PLN
/ doba / 4 osoby
Dostawka hotelowa ze Śniadaniem 70 PLN
/ doba
Łóżeczko turystycznego dla niemowląt (60x120cm) z materacem i pościelą
Udostępniamy tez wanienkę dla niemowląt, nocnik i ręczniki dla dzieci
20 PLN
/ doba
Dzieci do lat 3 śpiące z rodzicami i niepotrzebujące dodatkowej pościeli bez dodatkowych opłat
Opłata za zwierzęta 25 PLN
/ doba
Ognisko
rozpalamy na życzenie, cena dotyczy rozpalenia i taczki drewna
60 PLN
/ do 2 godzin

Szczegółowych informacji na temat dostępności pokoi i cen udzielamy mailowo: info@zielonylasek.pl  lub telefonicznie: +48 698 473 101 w godzinach 16.00-21.00.

Do dokonania rezerwacji wstępnej prosimy o  dane do kontaktu: imię i nazwisko gościa, adres email, numer telefonu. Potwierdzamy mailowo wstępną rezerwację i dostępność pokoi i prosimy o potwierdzenie ostatecznej decyzji rezerwacji lub rezygnacji.

W celu potwierdzenia rezerwacji należy dokonać wpłaty zadatku w ciągu 2 dni roboczych (liczonych od momentu naszego potwierdzenia mailowego) w wysokości 50% wartości rezerwacji (cena pokoju x ilość noclegów) na podane mailowo konto.

Bank Pekao
IBAN: PL 42 1240 6159 1111 0010 9544 4124
SWIFT: PKOPPLPW

Pozostała kwota za pobyt musi zostać uregulowana w dniu przyjazdu/ zameldowania. Rozliczenie za pobyt: przelew bankowy lub gotówka.

W przypadku niektórych week-endów oraz świąt przedpłata może wynieść, 100% – o czym poinformujemy w mailu potwierdzającym dostępność pokoju.

Brak wpłaty zadatku w terminie 2 dni roboczych spowoduje anulowanie wstępnej rezerwacji. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

ANULOWANIE REZERWACJI, SKRÓCENIE POBYTU

Rezygnacja poniżej 21 dni przed rozpoczęciem pobytu oznacza, że zadatek nie podlega zwrotowi.

Nie pojawienie się gościa w umówionym terminie (tzw. „no show”) skutkuje opłatą w wysokości 100% wartości pierwszej nocy i 75% wartości kolejnych nocy. Nie stawienie się Gościa do 6.00 rano dnia następnego jest równoznaczne z rezygnacją z pobytu i możliwością wynajęcia pokoju innym Gościom, jeśli nie ustalono wcześniej inaczej.

Skrócenie pobytu wiąże się z uregulowaniem rachunku za cały deklarowany czas pobytu.

W przypadku rezerwacji dokonanych za pośrednictwem platform on-line obowiązują zasady nałożone przez te firmy.

W przypadku potrzeby uzyskania faktury prosimy o uprzednią informację.

W Starej Papierni nie ma recepcji – jeśli planujecie Państwo przyjazd późniejszy niż do 20.00 prosimy o uzgodnienie tego faktu telefonicznie.

Stara Papiernia to prywatny dom, w którym wszyscy powinni się dobrze czuć i odpoczywać. Zasady w nim obowiązujące maja pozwolić na spokojny i bezpieczny pobyt wszystkich jej mieszkańców. Życząc Państwu miłego pobytu prosimy o zapoznanie się z regulaminem i przestrzeganie jego zasad.

Zachowaliśmy starą, oryginalną strukturę domu, piękne, stare schody z ostrym zabiegiem, drewniane belki stropowe i podłogi, przy renowacji używaliśmy nowoczesnych materiałów izolujących, które jednak nie zabezpiecza przed głośnym zachowaniem się. Prosimy o szacunek dla innych gości i właścicieli – tak, jak się tego oczekuje w prywatnych domach.

Na terenie Starej Papierni palenie papierosów jest zabronione we wszystkich jej pomieszczeniach. Ze względu na kameralny charakter obiektu prosimy uszanować nadejście nocy o 22.00.

 • Dobra rozpoczyna się o godzinie 14.00 w dniu przyjazdu, a kończy o godz. 11.00 w dniu wyjazdu.
 • Goście zobowiązani są do przestrzegania porządku obowiązującego na terenie siedliska i do użytkowania wszystkich pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem. W Starej Papierni nie ma możliwości samodzielnego przygotowywania posiłków. Wyjątek stanowi odgrzewanie posiłków dla niemowląt. Do dyspozycji Gości jest salon, weranda i jadalnia, pokoje sypialne nie są jadalniami.
 • Po przyjeździe należy się zameldować przedstawiając dokument tożsamości.
 • Na początku i na końcu pobytu dokonana zostanie inwentaryzacja i sprawdzenie stanu pomieszczeń wraz z ich wyposażeniem.
 • Sprzątanie pokoi ustalane jest indywidualnie z gospodarzami w dniu przyjazdu (dotyczy pobytu dłuższego niż 3 dni.). Do dyspozycji Gości w pokojach pozostawione są także zawieszki z prośbą o sprzątnięcie pokoju.
 • Po wcześniejszych ustaleniach istnieje możliwość zamówienia obiadokolacji.  Zamówienia prosimy składać dzień wcześniej lub najpóźniej do godziny 10:00 danego dnia.
 • Jeżeli liczba Gości jest wyższa niż wcześniej ustalono właściciel ma prawo:
  – odmówić przyjęcia dodatkowych osób
  – odstąpić od umowy z winy Gości
 • Goście Starej Papierni nie mogą bez zgody gospodarzy przyjmować na nocleg lub pobyt dzienny na terenie siedliska dodatkowych osób traktując ich, jako swoich gości.
 • Osobom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, zachowujących się agresywnie gospodarze maja prawo wymówić pokój w trybie natychmiastowym bez zwrotu dokonanych wcześniej opłat.
 • Bezpłatny parking przypada na jeden samochód i znajduje się bezpośrednio przy posesji. Parking nie jest zamykany ani monitorowany.
 • Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za mienie Gości. Przedmioty osobistego użytku pozostawione w pokoju przez wyjeżdżającego Gościa będą odesłane, na jego koszt i na wskazany adres. W przypadku braku dyspozycji przedmioty przechowujemy przez trzy miesiące, a następnie przekażemy na cele charytatywne lub do użytku publicznego.
 • Gość odpowiada za wyrządzone przez siebie szkody, za które ma obowiązek zapłacić na miejscu z własnych środków. Każdy rodzic (opiekun), odpowiedzialny jest za szkody wyrządzone przez dzieci lub/i zwierzęta domowe.
 • Gość otrzymuje do swojej dyspozycji klucz do pokoju, i magnetyczny klucz do drzwi zewnętrznych, które zobowiązany jest zwrócić w dniu wyjazdu. Zgubienie klucza/kluczy powoduje obowiązek uiszczenia należnej opłaty.
 • Trzymanie zwierząt domowych w najmowanych pokojach możliwe jest tylko po uzgodnieniu z gospodarzami. W przypadku psów: na terenie domu i posesji musza być trzymane na smyczy.
 • Na terenie Starej Papierni palenie papierosów jest zabronione we wszystkich pomieszczeniach. Jeśli Gość zdecyduje mimo to palić papierosy w pokoju lub łazience, zostanie obciążony kosztem ozonowania pomieszczeń, czyli ok. 600 zł.
 • W godzinach 22.00- 8.00 obowiązuje cisza nocna, chyba, że wcześniej ustalono warunki zabawy.

Dojazd

Jak dolecieć: Lotnisko Szymany – 51 km

Współrzędne nawigacji (GPS): 53.671889 N, 21.432472 E (53°40’18.8″N, 21°25’56.9″E)

Zielony Lasek 3
11-710 Piecki

© 2017 Zielony Lasek - Stara Papiernia | Wszelkie prawa zastrzeżone